kouření

14. března 2011 v 16:56 | kovcakokokoko |  téma týdne


Kouření je v EU nejčastější příčinou úmrtí, kterým lze zabránit. Povědomí o škodlivých vlivech kouření se zlepšuje. Unie se snaží zabránit lidem, aby začali kouřit, pomáhá kuřákům přestat kouřit, chrání občany před vlivem tabákového kouře a omezuje reklamu a prodej tabákových výrobků.
Navzdory značnému pokroku je počet kuřáků v EU stále vysoký (přibližně třetina obyvatel). Zdravotní problémy spojené s kouřením zahrnují každoročně přibližně 650 000 úmrtí v důsledku kouření. U téměř poloviny těchto úmrtí jde o osoby ve věku mezi 35 a 69 roky - což je věk značně nižší než střední délka života. Zatímco povědomí o rizicích roste, citlivé skupiny obyvatel stále více požadují ochranu před kontaktem s tabákovým kouřem, který může způsobit nemoc, postižení i smrt.
Strategie EU v této oblasti se vyznačuje uceleným přístupem a zahrnuje legislativní opatření, financování projektů boje proti kouření a informační kampaně. Unie rovněž začlenila boj proti kouření do řady politik EU, jako jsou daňová politika a zemědělská politika. Aktivně se podílí na boji proti kouření, zejména prostřednictvím Rámcové úmluvy o kontrole tabáku (FCTC), která je první mezinárodní smlouvou o zdraví. Tato úmluva zavazuje země na celém světě k činnosti za účelem snížení výskytu úmrtí a onemocnění souvisejících s kouřením a poskytuje rámec pro postupné omezování kouření.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama