Konec světa 2012?

26. června 2011 v 15:51 | kovcakokokoko |  Mix článků
Bude 21.12.2012 konec světa nebo nebude? Znamenají tyto číslice 21.12.2012 dimenzionální přeměnu a rozpad tradičních hodnot? Blíží se revoluce v myšlení, jakou svět ještě nepoznal?
V poslední letech se svět zrychluje z hlediska vnímání času a mnozí z nás se probouzejí a začínají brát odpovědnost za své životy konečně do vlastních rukou. Každý z nás má svoji cestu a svoji rychlost. Kmitáme a vibrujeme na různých frekvencích. Měníme přátele, partnery, práci, známé. Svět se mění a my s ním. Jak pravdivé.
Pokud nejsme spokojeni s tím jak žijeme, můžeme si za to jen my sami, je to ve způsobu našeho myšlení. Nehledejme vinu NĚKDE, U NĚKOHO nebo U NICH neboť ONI jsme i MY. Řešení je ukryto v nás. Abychom pochopili tyto změny a dění v dalších okamžicích, musíme na sobě zapracovat…..
Provozovatelé webu svět2012.info nejsou členy žádné církve, sekty, ani nepřísluší k nějaké politické straně. Web svět2012.info vznikl zároveň s dalšími souvisejícími aktivitami jako podnět k probuzení zdravé mysli a není financován z žádných pochybných zdrojů. Autoři se v jednotlivých tématech stejně jako v trilogii v knižní podobě (první díl trilogie se dokončuje) vyjadřují k různým aspektům života na vydrancované Zemi, která zoufale volá o pomoc. Život na Zemi se rychle mění nejen z důvodu klimatických změn, které mají na svědomí lidé vlastnící rozhodující kapitál a toužící po stále větší moci. Stejný díl odpovědnosti, ale nesou i ti, kteří jen nečinně přihlížejí, omámeni kouzlem konzumního pseudoblahobytu a modlí se k bohu Konzumu. ANO, pokud nejsme spokojeni s tím co máme, co vidíme a jak žijeme, hledáme vinu a příčiny všude jinde, jen ne u sebe……za stávající stav Země a kvalitu života si můžeme sami. Největším nebezpečím pro tuto planetu jsme totiž beze sporu hlavně my, lidé, živočišný druh s nejlépe vybaveným mozkem (I když….).
Rok 2012 nemusí být nutně konec světa například v podobě srážky planet nebo z důvodu erupčních anomálií slunce. Rok 2012 by měl být chápán jako symbolický letopočet výrazné revoluční změny v myšlení a návratu žití v souladu s přírodou. Pozvolný přechod do století duchovní přeměny již dávno nastal a probíhá. Stále více a více lidí jakoby procitávalo z umělého spánku a cítí, že se světem není něco v pořádku. Stále více a více lidí si uvědomuje, že jejich život nemusí vypadat a fungovat tak, jak jej řídí mocenské struktury financované kumulovaným kapitálem a marketingově řízený prostřednictvím zkorumpovaných médií. Menšině, které jde pouze o ovládnutí, řízení a manipulaci světa, založeného na uměle udržovaném stálém nedostatku peněz a některého zboží u většiny populace a závislosti na konzumním stylu života. Témata na webu svět2012.info a jeho obsah je inspirací a k zamyšlení pro všechny ty, kteří si myslí, že jsou asi divní nebo psychicky nemocní, když se jim nechce žít život, který je jim režírován lobbisty a servírován hotový a zabalený na stříbrném podnose.
Informace obsažené na webu svět2012.info mají vyvolat otázky, inspirovat a na mnohé z nich alespoň částečně odpovědět. Ta základní je: Musí svět fungovat zrovna tak jak funguje? Opravdu nejsou léky na některé nemoci? Copak musí umírat na jedné straně lidé hlady a na druhé z důvodu obezity? Copak není možné využít alternativní zdroje a mít teplou vodu, vytápění a elektřinu zadarmo? Musíme stále spalovat fosilní paliva které znečišťují Zemi a potřebují ke své výrobě několikanásobně více energie, než sami produkují? A teď se zeptáme my: Zdá se vám váš život v pořádku? Opravdu si myslíte, že ho nemůžete změnit? Zamyslete se. Čím více lidí se bude ptát a nebude jen nečinně přihlížet a žít život jako stádo ovcí a začne konečně přemýšlet o tom, že můžeme žít všichni jinak a lépe, tím dříve naplní každý z nás své poslání. Poslání, jenž máme každý z nás zakódováno v naších duších. Pak začneme směřovat k inteligentnímu blahobytu a společné prosperitě. Skoncujeme se stavem, kdy se má dobře jen hrstka vyvolených za cenu totálního zničení naší nádherné Země.

Jak určili rok 2012?

Jeden velký koloběh Mayského kalendáře trvá 5125 let. Mayský kalendář začíná datem 3113 před n.l. a končí právě roku 2012 n.l.. Problém je v tom, že dny se na zemi za tuto dobu zkracovaly, či prodlužovaly a nebyly počítány tak přesně jako nyní. Taktéž nemůžeme vědět jak přesný je náš rok - náš kalendář se počítá od narození Krista, což odpovídá roku 0, ale nikdo s jistotou neví, zda počítáme správně, zda již dávno rok 2012 nebyl. Taktéž nemůžeme vědět, že se jak a kdy začali počítat Mayové. Nevíme, jak přeně určili rok, ve kterém se nacházeli a kolik to bylo skutečných let od roku 3113 před n.l.. To jsou základní nedostatky, které vyvrací přesnost Mayského kalendáře. Kalendář sám o sobě může být přesný, ale počítání let na zemi již tak přesné není. Také můžeme zpochybňovat pravost, či přesnost kalendáře samotného. Že skončili v roce 2012? No a co jako?! To měli psát kalendář do nekonečna? Prostě již neměli místo na pokračování, tak to ukončili, neměli žádný cíl udělat kalendář do konce světa, ale prostý kalendář, končící tehdy, když jim došlo místo. To může být taky jedna z teorií.

Proč právě 5125 let?

Některé zdoje udávají, že Země, pohybující se sluneční soustavou, zároveň prochází galaktickými, chvějícími se paprsky, které přicházejí z jádra galaxie. Mayové věřili, že sluneční soustava prodělá po tomto velkém cyklu, trvajícím 5125 let, což je doba, za kterou Země zcela projde výše uvedenými paprsky, obrovské změny, nazývané galaktická synchronizace. V dokumentu, který se objevil na internetu je toto chápáno jako výměna zemských pólů v důsledku specifického postavení planet a Slunce. Ovšem Mayové to viděli tak, že nastane pouze očista lidstva, dobří zůstanou, špatní zaniknou a svět vstoupí do své další etapy, která bude opět trvat 5125 let a poté se vše bude opakovat. Nastává otázka: prochází Země nějakými chvějícími se paprsky? Můžou ji tyto paprsky nějakým stylem ovlivnit natolik, že jednou nastane reakce vyvolana na jejich základě? Ano, ve vesmíru je jisté kosmické záření, které dopadá na Zemi, ale je to jen proud energetických částic. Kosmické záření nebylo prozkoumáno nějak detailněji, dodnes se například neví, odkud kosmické záření pochází. Jistá část záření je ze Slunce, ovšem částice s nejvyšší energií vyletují někde z oblasti mezigalaktického prostoru a některé nepotvrzené hypotézi říkají, že toto záření vzniká při výbuchu supernov.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 liliqa liliqa | Web | 17. srpna 2011 v 10:30 | Reagovat

8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama