Listopad 2013

Prsa

24. listopadu 2013 v 11:19 | kovarka
Prsa (latinsky mamma), též ňadra, jsou párový útvar na přední stěně hrudníku. U žen jsou prsa výrazněji vyvýšená než u mužů. Ženské prsy obsahují mléčné žlázy a tukovou vrstvu. Taktéž muži mají fyziologicky funkční mléčnou žlázu. Na vrcholu prsu se nachází bradavka obklopena tmavým pigmentem zvaným prsní dvorec. Bradavka slouží ke kojení. Na prsech se nacházejí erotogenní zo'ny.
Prsy jsou citlivý orgán a procházejí během života ženy různými změnami, které jsou podmíněny hormony. Jedná se zejména o období puberty,šestinedělí, během kojení a v přechdu.

Dabing nebo titulky

17. listopadu 2013 v 16:05 | kovarka
Dabing je lepší pro ty co by třeba nestíhaly číst titulky.
A titulky překrývají část filmu,někdy nejsou ani vidět ale zase flm slyšíme v originále.

Spor o poníka-referát

2. listopadu 2013 v 11:17 | terkakovarka
Scotty,chlapec z buše byl stejně zamlkly jako jeho rodiče,ale vůbec se jim nepodobal,měl světle modré vyzívavě pátravé oči a zvláštní způsob neklidného zkoumání všech lidí jako by je rozděloval na dvě strany.
Josie byla dcera Ellisona Eyra,největšího a nejbohatšího chovatele koní a divokých poníků v okolí.v 11 letech dostala Josie dětskou obrnu při níž jí ochrnuly obě nohy a bez pojízdné židle se nemohla téměř ani pohnout.

Scottyho rodiče byly velice chudí a nemohly si dovolit koupit Scottymu vlastního poníka a tak Ellison Eyre daroval Scottymu jednoho ze svích poníků aby na něm mohl jezdit do 8km vzdálené školy.
Scotty poníka pojmenoval Taff,poník byl divoký a těm dvěma chvíly trvalo než si na sebe zvikly.
Scotty na poníkovi jezdil celé dny a prolezli spolu všechny kouty města kam Scotty chodil do školy a tak si ho Scotty brzy oblíbil,věděl co má rád a co naopak nenáší.
Jednoho dne se ale poník Taff ztratil a Scotty ho se svymi kamarády celé dny zoufale hledal ale marně,poník beze stopy zmizel.Scottyho ani nenapadlo že by se Taff sam přebrodil přes potok a dostal se tak ke stádu divokých poníků Ellisona Eyra.V tu samou dobu si Josie našla a vycvičila poníka,kterého by si mohla zapřáhnout za vozík který ji její otec koupil pro tento účel.
Josie ho pojmenovala Bo a často s ním jezdila po okolí buše.jednou ji ale viděl s poníkem Scotty a hned poznal že je to jeho Taff ale nikdo mu to nevěřil.
Jedno dne se ztratil i Bo a na Scottyho tak padlo obvinění z krádeže Josiina ponka. A tak začal spor o poníka.
Po dlouhém soudním jednání Ellison Eyre nakonec obžalobu odvolal ale pořád ještě nebylo vyhráno.
Scotty musel poníka přivést na policejní okrsek a tam zůstal tak dlouho dokud se nerozhodlo čí je to vlastně poník.
Pro nedostatek důkazů o tom zda je poník Bo nebo Taff se soud rozhodl že se rozhodnutí nechá na samotném poníkovi a když nadešel ten okamžik Scotty i Josie stáli každý na jednom konci ohrada a začali na poníka volat a poník se nakonec jako první rozběhl ke Scottymu ale pak i k Josii.Soud dal poníka Scottymu a ten s ním hned odjel.
Josie jednou navrhla Scottymu aby k nim občas přijel s poníkem na návštěvu.
Scotty chvíly váhal ale nakonec přikývl a tak jediný kdo měl právo se smát byl Taff neboli Bo.

Co na to říkáte?
Není to moc dětské?