Spor o poníka-referát

2. listopadu 2013 v 11:17 | terkakovarka
Scotty,chlapec z buše byl stejně zamlkly jako jeho rodiče,ale vůbec se jim nepodobal,měl světle modré vyzívavě pátravé oči a zvláštní způsob neklidného zkoumání všech lidí jako by je rozděloval na dvě strany.
Josie byla dcera Ellisona Eyra,největšího a nejbohatšího chovatele koní a divokých poníků v okolí.v 11 letech dostala Josie dětskou obrnu při níž jí ochrnuly obě nohy a bez pojízdné židle se nemohla téměř ani pohnout.

Scottyho rodiče byly velice chudí a nemohly si dovolit koupit Scottymu vlastního poníka a tak Ellison Eyre daroval Scottymu jednoho ze svích poníků aby na něm mohl jezdit do 8km vzdálené školy.
Scotty poníka pojmenoval Taff,poník byl divoký a těm dvěma chvíly trvalo než si na sebe zvikly.
Scotty na poníkovi jezdil celé dny a prolezli spolu všechny kouty města kam Scotty chodil do školy a tak si ho Scotty brzy oblíbil,věděl co má rád a co naopak nenáší.
Jednoho dne se ale poník Taff ztratil a Scotty ho se svymi kamarády celé dny zoufale hledal ale marně,poník beze stopy zmizel.Scottyho ani nenapadlo že by se Taff sam přebrodil přes potok a dostal se tak ke stádu divokých poníků Ellisona Eyra.V tu samou dobu si Josie našla a vycvičila poníka,kterého by si mohla zapřáhnout za vozík který ji její otec koupil pro tento účel.
Josie ho pojmenovala Bo a často s ním jezdila po okolí buše.jednou ji ale viděl s poníkem Scotty a hned poznal že je to jeho Taff ale nikdo mu to nevěřil.
Jedno dne se ztratil i Bo a na Scottyho tak padlo obvinění z krádeže Josiina ponka. A tak začal spor o poníka.
Po dlouhém soudním jednání Ellison Eyre nakonec obžalobu odvolal ale pořád ještě nebylo vyhráno.
Scotty musel poníka přivést na policejní okrsek a tam zůstal tak dlouho dokud se nerozhodlo čí je to vlastně poník.
Pro nedostatek důkazů o tom zda je poník Bo nebo Taff se soud rozhodl že se rozhodnutí nechá na samotném poníkovi a když nadešel ten okamžik Scotty i Josie stáli každý na jednom konci ohrada a začali na poníka volat a poník se nakonec jako první rozběhl ke Scottymu ale pak i k Josii.Soud dal poníka Scottymu a ten s ním hned odjel.
Josie jednou navrhla Scottymu aby k nim občas přijel s poníkem na návštěvu.
Scotty chvíly váhal ale nakonec přikývl a tak jediný kdo měl právo se smát byl Taff neboli Bo.

Co na to říkáte?
Není to moc dětské?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama