.my icon↓↓(copy only with)

Březen 2014

Dětská práce na kakaovníkových plantážích.

22. března 2014 v 15:49 | kovarka |  Mix článků
Dětská práce je pracovní činnost vykonávána dítětem, která negativně ovlivňuje jeho zdraví a duševní rozvoj a znemožňuje mu dosáhnout vzdělání. V roce 2004bylo na světě podle údajů Mezinárodní organizace práce 218 milionů pracujících dětí.Tyto děti za svou práci dostávají jen minimální mzdu.


Jeden z průmyslů kde pracují děti je sklízení kakaových bobů na kakaových plantážích kde 5-18 leté děti pracují s mačetami,které by správně neměli brát vůbec do rukou.
Děti místo aby chodily do školy tak musí celé dny pracovat na plantážích,zbírat zralé boby,rozsekávat je mačetou,sušit kakaová zrna a starat se o kakaovníky.

Nestlé je jeden z největších odběratelů kakaa a výrobců čokolád a cukrovinek.
Když zjistily že se o tom všem dozvěděla media tak slíbyly že postaví tolik tříd aby se do nich vešli všechny děti které museli na plantážích pracovat.

Toto je jedna nedostavěná škola kterou slíbyla firma Nestlé.

Takto vypadá škola ve které se děti učí.

Po pár letech se ale zjistilo že nestlé svůj slib nesplnilo a že děti,které sice chodí do školy mají u sebe mačety.
Experti také přišli na závažná poranění dětí, často způsobená mačetami při sklizni kakaových bobů. Odhalili také, že dospělí i děti pracovali řadu hodin bez zaplacení. "Dětská práce přetrvává i přes snahy odvětví znemožnit zaměstnávání dětí.

Takto můžou dopadnout děti,které se poraní mačetou.
A tohle všechno stojí za tím abychom si my Evropané mohly pochutnat na těchto sladkostech.
a další...


A koho tento článek zaujal a chtěl by nějak bojovat proti dětské práci tak ať to dá jakkoli veřejně nabo na facebooku najevo,nebo se mužete k někomu připojit,sepsat petici apod.

Pejsek pro šťestí :)

5. března 2014 v 9:35 | kovarka |  Mix článků
@[618995148160479:274:Nechaj prehovoriť svoje srdce.]